t-Global Technology PH3-76.2-19.1-0.21-1A
PH3-76.2-19.1-0.21-1A picture photo
Mfg. Part Number
PH3-76.2-19.1-0.21-1A
Brief Description
PH3 76.2X19.1X0.21MM
Datasheet Download
PH3-76.2-19.1-0.21-1A.pdf
Availability of PH3-76.2-19.1-0.21-1A
QUANTITY
PH3-76.2-19.1-0.21-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of PH3-76.2-19.1-0.21-1A
Internal Part NumberEIS-PH3-76.2-19.1-0.21-1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesPH3 Heat Spreader Line
MSDS Material Safety DatasheetPH3 MSDS
Featured Productt-Global PH3 Heat Spreader
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriesPH3
Attachment MethodAdhesive
ShapeRectangular
Length3.000" (76.20mm)
Width0.750" (19.05mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.008" (0.21mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PH3-76.2-19.1-0.21-1A
Related LinksPH3-76.2-1, PH3-76.2-19.1-0.21-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
PH3-76.2-19.1-0.21-1A Details Description
Related parts for PH3-76.2-19.1-0.21-1A
FITTING RIGHT ANGLE IVORY datasheet.pdf
RES 220 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC BALLAST CONTROL HV 8-SOP datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR OD 2.8V 8-TDFN datasheet.pdf
MULTI I/O INTCONN CBL -SPECIAL datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf