t-Global Technology PH3N-50.8-12.7-0.062-1A
PH3N-50.8-12.7-0.062-1A picture photo
Mfg. Part Number
PH3N-50.8-12.7-0.062-1A
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
PH3N NANO 50.8X12.07X0.062MM
Datasheet Download
PH3N-50.8-12.7-0.062-1A.pdf
Availability of PH3N-50.8-12.7-0.062-1A
QUANTITY
PH3N-50.8-12.7-0.062-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of PH3N-50.8-12.7-0.062-1A
Internal Part NumberEIS-PH3N-50.8-12.7-0.062-1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriesPH3n
TypeHeat Spreader
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodAdhesive
ShapeRectangular
Length2.000" (50.80mm)
Width0.500" (12.70mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.002" (0.06mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow-
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialCopper
Material FinishPolyester
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PH3N-50.8-12.7-0.062-1A
Related LinksPH3N-50.8-1, PH3N-50.8-12.7-0.062-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
PH3N-50.8-12.7-0.062-1A Details Description
Related parts for PH3N-50.8-12.7-0.062-1A
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
DC ELECTRONIC LOAD 150W datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SNSW 10A PCB-BTM-SYM NONE datasheet.pdf
SNSW 10A PCB-ASYM NONE AGCDO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SER 44QFN datasheet.pdf
Connector Socket 31 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 2.5641K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf