LEMO PHJ.0B.200.CZZ
PHJ.0B.200.CZZ picture photo
Mfg. Part Number
PHJ.0B.200.CZZ
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN INSERT SHELL RCPT CABLE
Datasheet Download
PHJ.0B.200.CZZ.pdf
Availability of PHJ.0B.200.CZZ
QUANTITY
PHJ.0B.200.CZZ Order Process
Ship out your order
Specifications of PHJ.0B.200.CZZ
Internal Part NumberEIS-PHJ.0B.200.CZZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series0B
PackagingBulk
Connector TypeInsert Shell, Receptacle
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Contact Type-
Contact Size-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypePush-Pull
OrientationJ
Shell Material, FinishBrass, Chrome Plated
Ingress ProtectionIP50 - Dust Protected
FeaturesShielded
NoteInsert Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHJ.0B.200.CZZ
Related LinksPHJ.0B., PHJ.0B.200.CZZ Datasheet, LEMO Distributor
PHJ.0B.200.CZZ Details Description
Related parts for PHJ.0B.200.CZZ
RES SMD 1.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.87 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 22.0 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 120K OHM 1206 datasheet.pdf