NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. PHM25NQ10T,518
PHM25NQ10T,518 picture photo
Mfg. Part Number
PHM25NQ10T,518
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 30.7A 8HVSON
Datasheet Download
PHM25NQ10T,518.pdf
Availability of PHM25NQ10T,518
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PHM25NQ10T,518 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHM25NQ10T,518
Internal Part NumberEIS-PHM25NQ10T,518
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesTrenchMOS™
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C30.7A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs30 mOhm @ 10A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs26.6nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1800pF @ 20V
Power - Max62.5W
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-VDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-HVSON (6x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHM25NQ10T,518
PHM25NQ10T,518 Details Description
Related parts for PHM25NQ10T,518
MODULE SDRAM DDR 512MB 200SODIMM datasheet.pdf
CONN PATCHBAY MID DL ROW 32 JACK datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STR INLINE CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
0600 STRIP-LINE HDR COINED CNTCT datasheet.pdf
5.08MM EUROBLOCK PC VERT GRN 10A datasheet.pdf
POWER MOD 3PH BRIDGE 110A MTK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 100A 8VSON datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 35.328MHZ CMOS SMD datasheet.pdf