Vishay Thin Film PHP00603E1090BST1
PHP00603E1090BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E1090BST1
Brief Description
RES SMD 109 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E1090BST1.pdf
Availability of PHP00603E1090BST1
QUANTITY
PHP00603E1090BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E1090BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E1090BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)109
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E1090BST1
Related LinksPHP00603, PHP00603E1090BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E1090BST1 Details Description
Related parts for PHP00603E1090BST1
JTAG-BOOSTER FOR S3C24XX 3.3V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1A 156 MOHM SMD datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
IC RCVR AM/FM/HD AUTO 40-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
MACHINE SCREW M3 100/PK datasheet.pdf
RES SMD 1.67K OHM 1% 0.3W 0805 datasheet.pdf