Vishay Thin Film PHP00603E1230BBT1
PHP00603E1230BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E1230BBT1
Brief Description
RES SMD 123 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E1230BBT1.pdf
Availability of PHP00603E1230BBT1
QUANTITY
PHP00603E1230BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E1230BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E1230BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)123
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)