Vishay Thin Film PHP00603E1260BBT1
PHP00603E1260BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E1260BBT1
Brief Description
RES SMD 126 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E1260BBT1.pdf
Availability of PHP00603E1260BBT1
QUANTITY
PHP00603E1260BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E1260BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E1260BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)126
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E1260BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E1260BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E1260BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E1260BBT1
CABLE CAT5 SFTP PATCH RED 1M datasheet.pdf
MAT TABLE ESD BROWN 24"X36" datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TXRX ESD 3.3V RS-485/422 8-MSOP datasheet.pdf
OSC VCXO 1.000GHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V 10% BP 1812 datasheet.pdf
Connector Socket 57 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 360PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 6.5V 500MA datasheet.pdf