Vishay Thin Film PHP00603E1330BBT1
PHP00603E1330BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E1330BBT1
Brief Description
RES SMD 133 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E1330BBT1.pdf
Availability of PHP00603E1330BBT1
QUANTITY
PHP00603E1330BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E1330BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E1330BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E1330BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E1330BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E1330BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E1330BBT1
FIXED IND 270UH 450MA 860 MOHM datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD DEMO BOOST CS5171/3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 909K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 16UH 420MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
36 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
ETHERNET CABLE M12-D datasheet.pdf
CAP FILM 0.016UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf