Vishay Thin Film PHP00603E1451BST1
PHP00603E1451BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E1451BST1
Brief Description
RES SMD 1.45K OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E1451BST1.pdf
Availability of PHP00603E1451BST1
QUANTITY
PHP00603E1451BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E1451BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E1451BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.45k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E1451BST1
Related LinksPHP00603, PHP00603E1451BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E1451BST1 Details Description
Related parts for PHP00603E1451BST1
HOOK-UP SOLID 20AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 1MHZ 8SO datasheet.pdf
VARISTOR 135V 600A 2-SMD J-LEAD datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 5.6MHZ 8SO datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC COMPARATOR W/REF 8-SOIC datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 6V datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 5A AC datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 158K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf