Vishay Thin Film PHP00603E1540BBT1
PHP00603E1540BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E1540BBT1
Brief Description
RES SMD 154 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E1540BBT1.pdf
Availability of PHP00603E1540BBT1
QUANTITY
PHP00603E1540BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E1540BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E1540BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E1540BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E1540BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E1540BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E1540BBT1
CAP CER 13PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
LGH 1/2 SGL END LEAD ASY datasheet.pdf
IC PCI EXPRSS/JITT ATTEN 20TSSOP datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 3400UF 25V SCREW datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
150UF 16V 9.779X24.714 105C AXI datasheet.pdf