Vishay Thin Film PHP00603E2030BST1
PHP00603E2030BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E2030BST1
Brief Description
RES SMD 203 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E2030BST1.pdf
Availability of PHP00603E2030BST1
QUANTITY
PHP00603E2030BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E2030BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E2030BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)203
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E2030BST1
Related LinksPHP00603, PHP00603E2030BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E2030BST1 Details Description
Related parts for PHP00603E2030BST1
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWTCH MINI SPST-NC 15A PIN PLNGR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS STRGHT PINS datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR SOT23-3 datasheet.pdf
CONN DSUB 25POS R/A SEALED datasheet.pdf
CONN M8 FML 4POS datasheet.pdf
IC LED DRIVER datasheet.pdf
CAP FILM 0.68 UF 20% 300 VAC RAD datasheet.pdf