Vishay Thin Film PHP00603E2132BST1
PHP00603E2132BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E2132BST1
Brief Description
RES SMD 21.3K OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E2132BST1.pdf
Availability of PHP00603E2132BST1
QUANTITY
PHP00603E2132BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E2132BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E2132BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E2132BST1
Related LinksPHP00603, PHP00603E2132BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E2132BST1 Details Description
Related parts for PHP00603E2132BST1
CONN DUST COVER 5POS CLOSED datasheet.pdf
IC BUFF/DVR DUAL N-INV 20SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 1A SOT23-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 0.18A SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 7.5K OHM 10SIP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 2.6A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 1.8 NF 5% 1600VDC datasheet.pdf