Vishay Thin Film PHP00603E21R0BST1
PHP00603E21R0BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E21R0BST1
Brief Description
RES SMD 21 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E21R0BST1.pdf
Availability of PHP00603E21R0BST1
QUANTITY
PHP00603E21R0BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E21R0BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E21R0BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E21R0BST1
Related LinksPHP00603, PHP00603E21R0BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E21R0BST1 Details Description
Related parts for PHP00603E21R0BST1
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION IX6R11S6 datasheet.pdf
IC PROG HOT SWAP PWR MGR 16SOIC datasheet.pdf
CONN SHROUD STACKER 10 POS RA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
RES 1.43M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 14MM datasheet.pdf
Connector Socket 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf