Vishay Thin Film PHP00603E2492BBT1
PHP00603E2492BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E2492BBT1
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E2492BBT1.pdf
Availability of PHP00603E2492BBT1
QUANTITY
PHP00603E2492BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E2492BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E2492BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E2492BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E2492BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E2492BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E2492BBT1
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44VQFP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.63 OHM 10% 300W datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DEV KIT STANDARD MINI RCM5600W datasheet.pdf
RES 150 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
RES 12 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
MIDPIECE FOR FGG.2B. datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.7V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf