Vishay Thin Film PHP00603E3010BST1
PHP00603E3010BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E3010BST1
Brief Description
RES SMD 301 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E3010BST1.pdf
Availability of PHP00603E3010BST1
QUANTITY
PHP00603E3010BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E3010BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E3010BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E3010BST1
Related LinksPHP00603, PHP00603E3010BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E3010BST1 Details Description
Related parts for PHP00603E3010BST1
IC ADC 24BIT SIGMA-DELTA 24-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FUSE 550A 690V 3TN/80 datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 14 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
RES 649 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS SKT datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS CABLE SKT datasheet.pdf