Vishay Thin Film PHP00603E3361BST1
PHP00603E3361BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E3361BST1
Brief Description
RES SMD 3.36K OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E3361BST1.pdf
Availability of PHP00603E3361BST1
QUANTITY
PHP00603E3361BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E3361BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E3361BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.36k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E3361BST1
Related LinksPHP00603, PHP00603E3361BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E3361BST1 Details Description
Related parts for PHP00603E3361BST1
VARISTOR 6V 250A DISC 10MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 12V datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG GRAY 500' datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
2MM HDM DC PW ST2.0 30AU LMS datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS T/H datasheet.pdf