Vishay Thin Film PHP00603E3481BBT1
PHP00603E3481BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E3481BBT1
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E3481BBT1.pdf
Availability of PHP00603E3481BBT1
QUANTITY
PHP00603E3481BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E3481BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E3481BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E3481BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E3481BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E3481BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E3481BBT1
RES ARRAY 4 RES 470K OHM 2008 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 6 COIL 12.2UH SMD datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 22POS 0.156 datasheet.pdf
19 CIR MTA-100 ASSY TAPE LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
IMCV-FIBERLINX-II, TX/FX-CWDM-SM datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
F39-PB1505 datasheet.pdf
N MALE TERMINATOR DC 6 GHZ 50OHM datasheet.pdf