Vishay Thin Film PHP00603E3570BST1
PHP00603E3570BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E3570BST1
Brief Description
RES SMD 357 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E3570BST1.pdf
Availability of PHP00603E3570BST1
QUANTITY
PHP00603E3570BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E3570BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E3570BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E3570BST1
Related LinksPHP00603, PHP00603E3570BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E3570BST1 Details Description
Related parts for PHP00603E3570BST1
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
CONN CIR MALE RTANG 7POS CBL MNT datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 36VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT DUAL 250MSPS 72PIN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 3A TO263-5 datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 120MA 8.9 OHM SMD datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS 25PPM 5X7MM datasheet.pdf