Vishay Thin Film PHP00603E36R5BST1
PHP00603E36R5BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E36R5BST1
Brief Description
RES SMD 36.5 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E36R5BST1.pdf
Availability of PHP00603E36R5BST1
QUANTITY
PHP00603E36R5BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E36R5BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E36R5BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E36R5BST1
Related LinksPHP00603, PHP00603E36R5BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E36R5BST1 Details Description
Related parts for PHP00603E36R5BST1
IC TXRX RS485/422 250KBPS 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 54SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 4V X6S 0204 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
CONN ADAPTER 18P-18P F-M PNL MNT datasheet.pdf
CONV DC/DC 12V 300W OUT T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES 1.58 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 4.0960MHZ CMOS SMD datasheet.pdf