Vishay Thin Film PHP00603E7150BST1
PHP00603E7150BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E7150BST1
Brief Description
RES SMD 715 OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E7150BST1.pdf
Availability of PHP00603E7150BST1
QUANTITY
PHP00603E7150BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E7150BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E7150BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E7150BST1
Related LinksPHP00603, PHP00603E7150BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E7150BST1 Details Description
Related parts for PHP00603E7150BST1
CONN EDGECARD 26POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3A DO214AC datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 30A TO220FPAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR BQ51050 datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Solder datasheet.pdf