Vishay Thin Film PHP00603E8561BBT1
PHP00603E8561BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E8561BBT1
Brief Description
RES SMD 8.56K OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E8561BBT1.pdf
Availability of PHP00603E8561BBT1
QUANTITY
PHP00603E8561BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E8561BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E8561BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.56k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E8561BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E8561BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E8561BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E8561BBT1
XFRMR LAMINATED 2VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 6A HS 8DFN datasheet.pdf
IC VIDEO AMP RR-OUT HS SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-9VOUT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf