Vishay Thin Film PHP00603E9651BBT1
PHP00603E9651BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E9651BBT1
Brief Description
RES SMD 9.65K OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E9651BBT1.pdf
Availability of PHP00603E9651BBT1
QUANTITY
PHP00603E9651BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E9651BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E9651BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E9651BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E9651BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E9651BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E9651BBT1
RES SMD 301 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS .100" SMD GLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 17.8 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES 499K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
CONN PRC CIRCULAR 3POS datasheet.pdf