Vishay Thin Film PHP00805E1062BBT1
PHP00805E1062BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E1062BBT1
Brief Description
RES SMD 10.6K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E1062BBT1.pdf
Availability of PHP00805E1062BBT1
QUANTITY
PHP00805E1062BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E1062BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E1062BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E1062BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E1062BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E1062BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E1062BBT1
TERM BLOCK W/O RELAY OR OPTO datasheet.pdf
CONTACT PC BATT .020"THCK .625"D datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-UMAX datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
KRIMPING DIE HHL-H-750-E1 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
2P EXTREME TEN60POWER TERMINAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf