Vishay Thin Film PHP00805E1112BBT1
PHP00805E1112BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E1112BBT1
Brief Description
RES SMD 11.1K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E1112BBT1.pdf
Availability of PHP00805E1112BBT1
QUANTITY
PHP00805E1112BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E1112BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E1112BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E1112BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E1112BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E1112BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E1112BBT1
IC I/O EXPANDER 24B 44MQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 50POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
BOARD DEMO 1.8V X 2.8V LDO REG datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
EMITTER UV 365NM 20MA TO-46 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 18POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf