Vishay Thin Film PHP00805E1112BST1
PHP00805E1112BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E1112BST1
Brief Description
RES SMD 11.1K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E1112BST1.pdf
Availability of PHP00805E1112BST1
QUANTITY
PHP00805E1112BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E1112BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E1112BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E1112BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E1112BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E1112BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E1112BST1
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
EMITTER 7M CONN THROUGH BEAM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN VERT HEADER 24POS DUAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf