Vishay Thin Film PHP00805E1431BBT1
PHP00805E1431BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E1431BBT1
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E1431BBT1.pdf
Availability of PHP00805E1431BBT1
QUANTITY
PHP00805E1431BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E1431BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E1431BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E1431BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E1431BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E1431BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E1431BBT1
FUSE GLASS 1A 250VAC 8AG datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W SGL 5V OUT SIP4 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X5R 0402 datasheet.pdf
MINI MAC DIE (LOWER CONDUCTOR) datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 5-VSOF datasheet.pdf
SL 5.08HC/15/180LF 3.2SN OR BX datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 32VDC ROCKER datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM TACH 5VDC datasheet.pdf