Vishay Thin Film PHP00805E2212BBT1
PHP00805E2212BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E2212BBT1
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E2212BBT1.pdf
Availability of PHP00805E2212BBT1
QUANTITY
PHP00805E2212BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E2212BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E2212BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E2212BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E2212BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E2212BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E2212BBT1
CONN PLUG 6POS MALE SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR50B/AE50G/APK50B datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 8A TO263AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf