Vishay Thin Film PHP00805E2320BBT1
PHP00805E2320BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E2320BBT1
Brief Description
RES SMD 232 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E2320BBT1.pdf
Availability of PHP00805E2320BBT1
QUANTITY
PHP00805E2320BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E2320BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E2320BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E2320BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E2320BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E2320BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E2320BBT1
CONN EDGECARD 30POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN 84PIN FEMALE HOUSING CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
DIE SET FOR MMC-200/22-18 FIQD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT datasheet.pdf
CONTROL LIQUID LEV 24VAC CHASSIS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 104MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 5W T18 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 532MA 570 MOHM datasheet.pdf
RES 91K OHM 1/4W .02% AXIAL datasheet.pdf