Vishay Thin Film PHP00805E3090BST1
PHP00805E3090BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E3090BST1
Brief Description
RES SMD 309 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E3090BST1.pdf
Availability of PHP00805E3090BST1
QUANTITY
PHP00805E3090BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E3090BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E3090BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E3090BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E3090BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E3090BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E3090BST1
ROUND SPACER NYLON 1/2" datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38MM 230VAC TERM datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 330K OHM 16SOIC datasheet.pdf