Vishay Thin Film PHP00805E3121BST1
PHP00805E3121BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E3121BST1
Brief Description
RES SMD 3.12K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E3121BST1.pdf
Availability of PHP00805E3121BST1
QUANTITY
PHP00805E3121BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E3121BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E3121BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.12k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E3121BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E3121BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E3121BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E3121BST1
CONN RECEPT 12POS FEMALE DIP PCB datasheet.pdf
BUTT SPLICE NON INS 12-10AWG datasheet.pdf
RIVET SNAP 0.094" NYLON WHITE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 6.3A 250VAC RAD datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
ELECTRODE UNDERWATER SGL 90M datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 2MM 26POS 15GOLD datasheet.pdf