Vishay Thin Film PHP00805E3281BST1
PHP00805E3281BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E3281BST1
Brief Description
RES SMD 3.28K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E3281BST1.pdf
Availability of PHP00805E3281BST1
QUANTITY
PHP00805E3281BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E3281BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E3281BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.28k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E3281BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E3281BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E3281BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E3281BST1
TOOL HAND HTR-2262-A .062 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 10% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 5.1850MHz 30ppm 32pF 50 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 127 TYPEA 26POS datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZE10 datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL RGHT WK datasheet.pdf
OSC MEMS 125.0038MHZ CMOS SMD datasheet.pdf