Vishay Thin Film PHP00805E3571BBT1
PHP00805E3571BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E3571BBT1
Brief Description
RES SMD 3.57K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E3571BBT1.pdf
Availability of PHP00805E3571BBT1
QUANTITY
PHP00805E3571BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E3571BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E3571BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E3571BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E3571BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E3571BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E3571BBT1
KNOB BLK MATTE.925"DIA 6MM SHAFT datasheet.pdf
PLUG MINI DOUBLE BANANA RED datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 200V X7R 1210 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 261K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 500 OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 4P datasheet.pdf
CAP FILM 200PF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf