Vishay Thin Film PHP00805E3880BST1
PHP00805E3880BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E3880BST1
Brief Description
RES SMD 388 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E3880BST1.pdf
Availability of PHP00805E3880BST1
QUANTITY
PHP00805E3880BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E3880BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E3880BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)388
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E3880BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E3880BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E3880BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E3880BST1
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1A SYNC 16TSSOP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
LED ROUND GRN GRN DIFF TAB TERM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 19POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC 2DIP datasheet.pdf
CAP FILM 55UF 5% 700VDC RAD 4LD datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf