Vishay Thin Film PHP00805E4123BBT1
PHP00805E4123BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E4123BBT1
Brief Description
RES SMD 412K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E4123BBT1.pdf
Availability of PHP00805E4123BBT1
QUANTITY
PHP00805E4123BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E4123BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E4123BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E4123BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E4123BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E4123BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E4123BBT1
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 30.9 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 10POS DUAL GOLD datasheet.pdf
IC DSP FIXED-POINT 697FCBGA datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
2 FILER FOR 2C200 AND 2F200 datasheet.pdf
RES 4.02M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SNGL SP 3POS PLAST datasheet.pdf
JUMPER 15MM 2 CIRCUIT datasheet.pdf