Vishay Thin Film PHP00805E4221BBT1
PHP00805E4221BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E4221BBT1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.22K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E4221BBT1.pdf
Availability of PHP00805E4221BBT1
QUANTITY
PHP00805E4221BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E4221BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E4221BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPHP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E4221BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E4221BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E4221BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E4221BBT1
IC MPU/RESET CIRC 4.63V SC70-4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 15VOUT 1W datasheet.pdf
MOSFET N CH 600V 7A TO-220SIS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf