Vishay Thin Film PHP00805E4271BST1
PHP00805E4271BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E4271BST1
Brief Description
RES SMD 4.27K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E4271BST1.pdf
Availability of PHP00805E4271BST1
QUANTITY
PHP00805E4271BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E4271BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E4271BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.27k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E4271BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E4271BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E4271BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E4271BST1
MODULE XFRMR QUAD ETHR LAN40SOIC datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 680K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.61 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/8-48" CLEAR datasheet.pdf
IC OSCILLATOR QUAD MEMS 10PIN datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf