Vishay Thin Film PHP00805E5421BST1
PHP00805E5421BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E5421BST1
Brief Description
RES SMD 5.42K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E5421BST1.pdf
Availability of PHP00805E5421BST1
QUANTITY
PHP00805E5421BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E5421BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E5421BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.42k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E5421BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E5421BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E5421BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E5421BST1
LED 7-SEG 5.0" 1DIGIT GREEN CC datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 32BIT 96LFBGA datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 3" 1MM 36POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
OSC MEMS 44.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 680K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
381 TB PLU PLU WF/NUT datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS datasheet.pdf
10UF 450V 15.875X44.45 85C AXI datasheet.pdf