Vishay Thin Film PHP00805E5832BBT1
PHP00805E5832BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E5832BBT1
Brief Description
RES SMD 58.3K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E5832BBT1.pdf
Availability of PHP00805E5832BBT1
QUANTITY
PHP00805E5832BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E5832BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E5832BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)58.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E5832BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E5832BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E5832BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E5832BBT1
RES ARRAY 3 RES 27K OHM 6SIP datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 10.2KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 500V 1111 datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR ISL62392HI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 125W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf