Vishay Thin Film PHP00805E62R6BBT1
PHP00805E62R6BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E62R6BBT1
Brief Description
RES SMD 62.6 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E62R6BBT1.pdf
Availability of PHP00805E62R6BBT1
QUANTITY
PHP00805E62R6BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E62R6BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E62R6BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E62R6BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E62R6BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E62R6BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E62R6BBT1
POT 10 OHM 5W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CIR BRKR SOLID STATE 3A 24VDC datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.1% 0.15W 1510 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 200MW SOD323 datasheet.pdf