Vishay Thin Film PHP00805E6341BBT1
PHP00805E6341BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E6341BBT1
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E6341BBT1.pdf
Availability of PHP00805E6341BBT1
QUANTITY
PHP00805E6341BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E6341BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E6341BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E6341BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E6341BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E6341BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E6341BBT1
CAP TANT 10UF 25V 10% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X32MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 3.5A 27 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6.3V 10% 0805 datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
KEYPAD 16 BTN FRONT PANEL MNT datasheet.pdf
63309B106 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
IC FPGA 400 I/O 672FPBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
LOCATOR ASSY datasheet.pdf
IC VOLT DETECT N-CH 40V SNT-4A datasheet.pdf