Vishay Thin Film PHP00805E6341BST1
PHP00805E6341BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E6341BST1
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E6341BST1.pdf
Availability of PHP00805E6341BST1
QUANTITY
PHP00805E6341BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E6341BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E6341BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E6341BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E6341BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E6341BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E6341BST1
KIT BASIC EVAL 315MHZ LC SERIES datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS SOT363 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 300MA 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 8SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS PIN datasheet.pdf