Vishay Thin Film PHP00805E6493BBT1
PHP00805E6493BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E6493BBT1
Brief Description
RES SMD 649K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E6493BBT1.pdf
Availability of PHP00805E6493BBT1
QUANTITY
PHP00805E6493BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E6493BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E6493BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E6493BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E6493BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E6493BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E6493BBT1
Connector Header 23 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC CTRLR BUCK 3PH AMD CPU 38-QFN datasheet.pdf
PATCHCORD 3-COND 2.0FT datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 3.81MM GREEN datasheet.pdf
XCEDE HD 2W RGHT 4PVH 8C WK datasheet.pdf