Vishay Thin Film PHP00805E65R7BBT1
PHP00805E65R7BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E65R7BBT1
Brief Description
RES SMD 65.7 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E65R7BBT1.pdf
Availability of PHP00805E65R7BBT1
QUANTITY
PHP00805E65R7BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E65R7BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E65R7BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)65.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E65R7BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E65R7BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E65R7BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E65R7BBT1
IC GATE DRIVER HV 3PHASE 44-PLCC datasheet.pdf
INDICATOR 24V 14MM FLUSH WHITE datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 36-75V +/-24VOUT datasheet.pdf
RES SMD 51M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf