Vishay Thin Film PHP00805E6730BBT1
PHP00805E6730BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E6730BBT1
Brief Description
RES SMD 673 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E6730BBT1.pdf
Availability of PHP00805E6730BBT1
QUANTITY
PHP00805E6730BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E6730BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E6730BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)673
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E6730BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E6730BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E6730BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E6730BBT1
CABLE CLAMP CLEAR 3/4" DIA datasheet.pdf
CONN HEADER 125POS TYPE B VERT datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE UMC PLUG-PLUG .81 50MM datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.235V TO92-3 datasheet.pdf
IC DAC 18BIT PAR 48LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP LOC/OFF/HIGH datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 10W DO213AA datasheet.pdf
MICRO 9 F 24" RBW JACKS datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf