Vishay Thin Film PHP00805E6730BST1
PHP00805E6730BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E6730BST1
Brief Description
RES SMD 673 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E6730BST1.pdf
Availability of PHP00805E6730BST1
QUANTITY
PHP00805E6730BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E6730BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E6730BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)673
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E6730BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E6730BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E6730BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E6730BST1
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 5TH 8UMAX datasheet.pdf
RES CERM CURR SENSE 3W 1% 4LEAD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD 2WIRE 10-UMAX datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf