Vishay Thin Film PHP00805E6811BBT1
PHP00805E6811BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E6811BBT1
Brief Description
RES SMD 6.81K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E6811BBT1.pdf
Availability of PHP00805E6811BBT1
QUANTITY
PHP00805E6811BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E6811BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E6811BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E6811BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E6811BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E6811BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E6811BBT1
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CONN PLUG RT ANG 6POS W/SOCKETS datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 68POS SMD datasheet.pdf
CONN IDC 4POS 2.54MM 24AWG TIN datasheet.pdf
RES 44.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
IND PRESS TO TEST CAP YLW TRANSP datasheet.pdf
KITS FOR COPPER COMPRESSION HTAP datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf