Vishay Thin Film PHP00805E6812BBT1
PHP00805E6812BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E6812BBT1
Brief Description
RES SMD 68.1K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E6812BBT1.pdf
Availability of PHP00805E6812BBT1
QUANTITY
PHP00805E6812BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E6812BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E6812BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E6812BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E6812BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E6812BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E6812BBT1
IC EEPROM 32KBIT 20MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 1.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.047 OHM 5% 3W 6327 datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH DETECTOR SPST NC SMD datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 320MA 700 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
LED COB WHT 17.5MM 5000K 80CRI datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf