Vishay Thin Film PHP00805E6813BBT1
PHP00805E6813BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E6813BBT1
Brief Description
RES SMD 681K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E6813BBT1.pdf
Availability of PHP00805E6813BBT1
QUANTITY
PHP00805E6813BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E6813BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E6813BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E6813BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E6813BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E6813BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E6813BBT1
RES SMD 430K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-20 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 178 TYPE D 35POS datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES 470K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf