Vishay Thin Film PHP00805E6981BBT1
PHP00805E6981BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E6981BBT1
Brief Description
RES SMD 6.98K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E6981BBT1.pdf
Availability of PHP00805E6981BBT1
QUANTITY
PHP00805E6981BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E6981BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E6981BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.98k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E6981BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E6981BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E6981BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E6981BBT1
CONN HEADER 21PS .100 SINGLE SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS R/A LONG LATCH datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CAP POLYMER 47UF 20% 50V T/H datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 170V 3A SMBFLAT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 230MA SOT-323 datasheet.pdf