Vishay Thin Film PHP00805E7413BBT1
PHP00805E7413BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E7413BBT1
Brief Description
RES SMD 741K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E7413BBT1.pdf
Availability of PHP00805E7413BBT1
QUANTITY
PHP00805E7413BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E7413BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E7413BBT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)741k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E7413BBT1
Related LinksPHP00805, PHP00805E7413BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E7413BBT1 Details Description
Related parts for PHP00805E7413BBT1
VARISTOR 462V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
IC DRVR/RCVR RS232 1CH 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY 125VDC 3A datasheet.pdf
IC FPGA 304 I/O 400FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 6POS FREE SLD TAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 18.4K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 10PF 0.5PF 4KV SMD datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf